Apple představil Apple Watch Series 4. Co nového hodinky přinesou?

Rok s rokem se opět sešel a my tak měli možnost vidět další keynote pořádanou Applem. Kromě tradice v podobě nových modelů jablečných telefonů, jsme se dočkali i v pořadí již čtvrté generace hodinek Apple Watch. Co si pro nás v tomto případě Apple připravil?

Přestože samotnému představení Apple Watch předcházely nedávné úniky od samotného Applu, překvapení z další generace bylo obrovské. Hodinky si zachovávají svůj klasický design, přesto ale došlo ke zvětšení displeje. Velkou chloubou je opět silnější zacílení na zdraví uživatele.

Sport a zdraví opět prioritou

Apple na zdraví svých uživatelů cílí posledních pár let. Důkazem mohou být i laboratorní místa vytvořená speciálně pro vývoj funkcí Apple Watch za nemalé peníze. V případě čtvrté generace tomu není jinak.

Společnost totiž do hodinek přidala i kardiograf. Nepravidelné srdeční rytmy (známé jako arytmie) a neobvykle vysoké nebo nízké srdeční frekvence mohou být příznaky vážného stavu. Mnoho lidí však tyto příznaky nerozpozná, takže základní příčiny jsou často nediagnostikované. Apple Watch Series 4 kontroluje vaše srdce a upozorňuje vás na tyto nesrovnalosti - abyste mohli rychle jednat a poradit se svým lékařem. Výjimkou není ani pomocník v podobě funkce Dýchání. Tato možnost byla v hodinkách už od první generace, přesto došlo nyní k její zařazení přímo do některých ciferníků. Jablečné hodinky taktéž dokáží detektovat pád a to na základě úplně nového akcelerometru a gyroskopu. Jakmile zjistí, že jste spadli, nabídnou vám možnost volat na tísňovou linku. V případě, že neodpovíte, volají automaticky.

 

apple watch fix2

 

Apple Watch nabízí i dvě nové funkce cvičení – Turistika a Jóga. V případě, že s cvičením začnete, hodinky to samozřejmě poznají. Vylepšení přišlo i v podobě pokročilejších funkcí při běhu. Přesto stále nemáte dostatek motivace? Apple se s tímto rozhodl bojovat v rámci sdílení aktivity „Jeden na jednoho“ mezi přáteli.

Digital Crown už není chytrá. Přichází geniální

Apple jde do detailu i nyní. Digital Crown patří k nejdůmyslnějším systémům, jaké kdy Apple vytvořil. V případě nové generace se společnost rozhodla o její zmenšení až o 30% a to i přes fakt, že obsahuje o 21% více součástek.

Kalifornský gigant dokonce o korunce hrdě na svých stránkách mluví jako „geniálním zařízení“. Hmatová zpětná vazba nyní přináší přesný pocit, který se podobá kliknutí při posouvání. A titanová elektroda zabudovaná do horní části umožňuje použití aplikace EKG jednoduše tím, že ji budete dotýkat prstem. Aplikace EKG se objeví později v tomto roce.

 

Apple Watch fix

 

Rychleji. Svižněji. To jsou Apple Watch.

Kromě velkých malých novinek v podobě designu a některých funkcí došlo rovněž k úpravě hardwaru uvnitř hodinek. Přestože umí Apple Watch mnohem více věcí, Apple zvýšil i výdrž baterky – 18 hodin na jedno nabití.

Velké aktualizace se dočkalo i samotné srdce hodinek – malinký procesor S4. Všechna jeho paráda je přitom skryta v malinké křemíkové součástce, kterou odborníci mohou znát pod názvem SiP (Silicon in Package). Zajímavostí také je, že Apple Watch Series 4 je jediné zařízení na světě, které je plně poháněné pouze SiP. To všechno má za následek to, že Apple Watch jsou dvakrát rychlejší.

Apple se poučil z chyb, které v minulosti udělal. Mikrofon hodinek totiž nyní přesunul na druhou stranu, aby eliminoval ozvěnu, na kterou si spousta ze zákazníků stěžovala. Vylepšení přišlo ale i v případě reproduktoru, hlavně tedy jeho hlasitosti. Nově jsou Apple Watch Series 4 o polovinu více hlasitější. 

 

apple watch fix3

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení