Apple představil Apple Watch Series 4. Co nového hodinky přinesou?

Rok s rokem se opět sešel a my tak měli možnost vidět další keynote pořádanou Applem. Kromě tradice v podobě nových modelů jablečných telefonů, jsme se dočkali i v pořadí již čtvrté generace hodinek Apple Watch. Co si pro nás v tomto případě Apple připravil?

Přestože samotnému představení Apple Watch předcházely nedávné úniky od samotného Applu, překvapení z další generace bylo obrovské. Hodinky si zachovávají svůj klasický design, přesto ale došlo ke zvětšení displeje. Velkou chloubou je opět silnější zacílení na zdraví uživatele.

Sport a zdraví opět prioritou

Apple na zdraví svých uživatelů cílí posledních pár let. Důkazem mohou být i laboratorní místa vytvořená speciálně pro vývoj funkcí Apple Watch za nemalé peníze. V případě čtvrté generace tomu není jinak.

Společnost totiž do hodinek přidala i kardiograf. Nepravidelné srdeční rytmy (známé jako arytmie) a neobvykle vysoké nebo nízké srdeční frekvence mohou být příznaky vážného stavu. Mnoho lidí však tyto příznaky nerozpozná, takže základní příčiny jsou často nediagnostikované. Apple Watch Series 4 kontroluje vaše srdce a upozorňuje vás na tyto nesrovnalosti - abyste mohli rychle jednat a poradit se svým lékařem. Výjimkou není ani pomocník v podobě funkce Dýchání. Tato možnost byla v hodinkách už od první generace, přesto došlo nyní k její zařazení přímo do některých ciferníků. Jablečné hodinky taktéž dokáží detektovat pád a to na základě úplně nového akcelerometru a gyroskopu. Jakmile zjistí, že jste spadli, nabídnou vám možnost volat na tísňovou linku. V případě, že neodpovíte, volají automaticky.

 

apple watch fix2

 

Apple Watch nabízí i dvě nové funkce cvičení – Turistika a Jóga. V případě, že s cvičením začnete, hodinky to samozřejmě poznají. Vylepšení přišlo i v podobě pokročilejších funkcí při běhu. Přesto stále nemáte dostatek motivace? Apple se s tímto rozhodl bojovat v rámci sdílení aktivity „Jeden na jednoho“ mezi přáteli.

Digital Crown už není chytrá. Přichází geniální

Apple jde do detailu i nyní. Digital Crown patří k nejdůmyslnějším systémům, jaké kdy Apple vytvořil. V případě nové generace se společnost rozhodla o její zmenšení až o 30% a to i přes fakt, že obsahuje o 21% více součástek.

Kalifornský gigant dokonce o korunce hrdě na svých stránkách mluví jako „geniálním zařízení“. Hmatová zpětná vazba nyní přináší přesný pocit, který se podobá kliknutí při posouvání. A titanová elektroda zabudovaná do horní části umožňuje použití aplikace EKG jednoduše tím, že ji budete dotýkat prstem. Aplikace EKG se objeví později v tomto roce.

 

Apple Watch fix

 

Rychleji. Svižněji. To jsou Apple Watch.

Kromě velkých malých novinek v podobě designu a některých funkcí došlo rovněž k úpravě hardwaru uvnitř hodinek. Přestože umí Apple Watch mnohem více věcí, Apple zvýšil i výdrž baterky – 18 hodin na jedno nabití.

Velké aktualizace se dočkalo i samotné srdce hodinek – malinký procesor S4. Všechna jeho paráda je přitom skryta v malinké křemíkové součástce, kterou odborníci mohou znát pod názvem SiP (Silicon in Package). Zajímavostí také je, že Apple Watch Series 4 je jediné zařízení na světě, které je plně poháněné pouze SiP. To všechno má za následek to, že Apple Watch jsou dvakrát rychlejší.

Apple se poučil z chyb, které v minulosti udělal. Mikrofon hodinek totiž nyní přesunul na druhou stranu, aby eliminoval ozvěnu, na kterou si spousta ze zákazníků stěžovala. Vylepšení přišlo ale i v případě reproduktoru, hlavně tedy jeho hlasitosti. Nově jsou Apple Watch Series 4 o polovinu více hlasitější. 

 

apple watch fix3

 

Zpět do obchodu