Apple představil trojici nových iPhonů. Cena se vyšplhala na 43 tisíc korun

Apple opět po roce nezklamal a na letošní zářijové keynote přišel s řadou produktů. Nejvíce očekávanou a poslední dobu spekulovanou novinkou se přitom stal právě iPhone. Společnost ale nešetřila a představila hned tři modely. V dnešním článku se proto podíváme na to, jak jednotlivé iPhony vypadají.

Telefon za cenu ojetého auta? Jasně.

Pokud pro vás bylo představení velmi oblíbeného iPhonu SE spásou, že za stylové jablíčko nemusíte utratit přes dvacet tisíc korun, máme pro vás špatnou zprávu. Už vloni se Apple rozhodl představit telefon za více než třicet tisíc korun. Letos ale netroškařil už vůbec a cena ještě stoupla.

Nejlevnější model iPhonu můžete tak pořídit za cenu okolo 22 tisíc korun. Jde tak o standardní cenu, kterou společnost drží už několik let. Pokud vás ale zajímá prémiový model s maximálním úložištěm, připravte si dvojnásobek - cena se totiž vyšplhala na více než 40 tisíc korun.

Všechny tři modely ale umí odemknout telefon na základě vašeho obličeje, nebojí se vody (IP67 a iP68), nabízí možnost dvou SIM karet a bezdrátové nabíjení.

 

iPhone XS

Levný iPhone X v nových barvách?

Jestliže pro vás byla loňská “desítka” drahá, máme pro vás dobrou zprávu. Applem představený iPhone XR je sice trochu očesaná verze, přesto ale hravě splní většinu požadavků, které uživatelé mají. Kalifornský gigant tak udělal něco, co jako iPhone X vypadá, je levnější a splní vaše očekávání. Trochu inspirace rovněž hledal několik let zpět. Při výběru barev se totiž inspiroval velmi oblíbenou a levnou řadou 5c, která přinesla řadu pěkných barev.

 

iPhone Xr

Jako každý rok pohání nové zařízení nový čip. Apple letos opět vsadil na zvýšení výkonu a to v podobě A12 Bionic čipu. Dvě výkonnostní jádra se zabývají náročnými výpočetními úkoly. A čtyři efektivní jádra se zabývají každodenními úkoly. Nejnovější řadič dynamicky rozděluje práci přes tato jádra a všech šest jich využije pouze tehdy, je-li zapotřebí maximální výkon. Tím pádem šetří nejen výdrž baterky ale i její životnost a to až o 50% oproti předchozí generaci.

 

A12 chip

Přestože je přední strana totožná s loňskou desítkou, záda připomínají iPhone 8. Apple musel nějakým způsobem vysvětlit velký cenový skok mezi jednotlivými modely, takže právě proto vybavil iPhone XR pouze jednou čočkou. Ta nabízí rozlišení 12MP a zachovává si světelnost f/1,8, což zaručuje nádherné fotografie i za horších světelných podmínek. Přestože obsahuje mode XR pouze jednu čočku, funkcí nabízí hned několik. Těšit se můžete na režim portrét a spoustu dalších vychytávek.

Stavební spoření má nyní smysl

Podtitulek je potřeba brát trochu s nadsázkou, ovšem jak jinak dát najevo vysokou cenu právě prémiového modelu? Apple se rozhodl přitlačit na pilu a ukázat i telefon za cenu ojetého vozu. Je jím právě iPhone XS a iPhone XS Max - vylepšená verze iPhonu X.

Přestože přední strana se od levnějšího brášky neliší, není tomu tak v případě zadního skleněného krytu. Ten se inspiroval právě u loňské desítky a nabízí tak dvě čočky. Ty jsou poháněné zbrusu novým čipem, který během pouhého stisknutí spouště provádí asi pět miliard operací.

Zvykli jste si u vašeho iPhonu na 3D Touch? Nemusíte se bát, že o něj přijdete. Oba modely tuto technologii podporují a dokonce v mnohem větším měřítku. Budoucí majitelé iPhonu XR se ovšem budou muset spokojit pouze s softwarovou náhražkou. Vnitřnosti jednotlivých modelů si jsou přitom více než podobné.

 

iPhone XS Velka podivana

Zpět do obchodu