Apple přestal s podporou staršího systému. Oficiálně už iOS 11 nezískáte

Apple rok co rok přináší velké aktualizace v podobě úplné nové verze iOS. Tento software je přitom během roku ještě několikrát aktualizován, aby zákazníkům přinesl co nejvíce novinek, ale zároveň i bezproblémovou práci. Krátce po vydání se rovněž stane to, že Apple přestane staré verze kompletně podepisovat.

K tomuto došlo i nyní. Pokud tedy máte nově ve vašem zařízení nainstalovanou novou "dvanáctku", na iOS 11.4.1 se už nevrátíte. Apple tuto možnost opravdu zakázal. Kalifornský gigant tak vždy učiní, jakmile uzná, že všechny novější verze fungují. Přestože tedy přinášela vůbec první veřejná verze iOS 12 s sebou i několik chyb, v nejnovější verzi byly opraveny.

Proč na nejnovější verzi aktualizovat?

Pro spoustu lidí je stále problémem na novou verzi svoje zařízení aktualizovat a to by si měli rozmyslet. iOS 12 přináší nejen řadu novinek a funkcí, ale zároveň i zlepšení výkonu a silnější zabezpečení. Po designové stránce přitom došlo k minimálním změnám, takže nejde o tak velký zásah do určitého pohodlí uživatele. 

Aktualizace je přitom jednoduchá. Stačí ve vašem telefonu jít do Nastavení, kde klepnete na Obecné. Následně zvolíte Aktualizace softwaru. Jestliže se vám nezobrazí žádná nová verze, přestože jste si jisti, ze nemáte aktuální software, je možné aktualizaci provést pomocí iTunes.

 

iPhone Xr

Zpět do obchodu