Jak na iPhonu nebo iPadu zakázat dětem přístup k obsahu pro dospělé?

Zařízení od Applu jsou skvělým pomocníkem opravdu pro každého. I to je důvod, proč rodiče volí právě iPhony jako první zařízení pro jejich malé ratolesti. Nejenže mají možnost si kdykoli zavolat, ale Apple opatrovníkům nabízí dokonce i možnost sledování. Protože se ale jedná o chytrý telefon, může se tak zařízení v rukou mladého školáka stát i jistým problémem. Níže proto naleznete návod, jak zabránit nepříjemné situaci, kdy si vás zavolají do školy, protože váš syn ostatním ukazoval na internetu obrázky pro dospělé.

Apple počítal dokonce i s touto situací a nabízí tak možnost, jak se ji vyhnout. Nejnovější iOS totiž umí automaticky filtrovat obsah jednotlivých webových stránek na základě čeho omezí Safari a dalším aplikacím přístup právě k obsahu pro dospělé. Možností je i blokování přímo vámi určených webů.

Pokud tedy máte doma malého hříšníka nebo jen chcete případným návštěvám zabránit, vaše kroky na telefonu dítěte povedou do Nastavení. Zde zvolíte možnost Čas u obrazovky a klepnete na Omezení obsahu a soukromí. Nyní stačí zapnout jedinou možnost Omezení obsahu a soukromí a zadat kód zařízení. Posledním krokem je klepnutí na Omezení obsahu, kde už pouze stačí navolit, kam nebude mít uživatel iPhonu přístup.

 

Návod fix

Zpět do obchodu