Jak na iPhonu nebo iPadu zakázat dětem přístup k obsahu pro dospělé?

Zařízení od Applu jsou skvělým pomocníkem opravdu pro každého. I to je důvod, proč rodiče volí právě iPhony jako první zařízení pro jejich malé ratolesti. Nejenže mají možnost si kdykoli zavolat, ale Apple opatrovníkům nabízí dokonce i možnost sledování. Protože se ale jedná o chytrý telefon, může se tak zařízení v rukou mladého školáka stát i jistým problémem. Níže proto naleznete návod, jak zabránit nepříjemné situaci, kdy si vás zavolají do školy, protože váš syn ostatním ukazoval na internetu obrázky pro dospělé.

Apple počítal dokonce i s touto situací a nabízí tak možnost, jak se ji vyhnout. Nejnovější iOS totiž umí automaticky filtrovat obsah jednotlivých webových stránek na základě čeho omezí Safari a dalším aplikacím přístup právě k obsahu pro dospělé. Možností je i blokování přímo vámi určených webů.

Pokud tedy máte doma malého hříšníka nebo jen chcete případným návštěvám zabránit, vaše kroky na telefonu dítěte povedou do Nastavení. Zde zvolíte možnost Čas u obrazovky a klepnete na Omezení obsahu a soukromí. Nyní stačí zapnout jedinou možnost Omezení obsahu a soukromí a zadat kód zařízení. Posledním krokem je klepnutí na Omezení obsahu, kde už pouze stačí navolit, kam nebude mít uživatel iPhonu přístup.

 

Návod fix

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení