Jak založit Apple ID pro správné fungování vašeho zařízení?

Dárek či cílená koupě vašeho prvního zařízení z dílny Applu může být jistým způsobem doprovázena i nejistotou. Přeci jen jde o úplně jiné zařízení, než jste mohli být doposud zvyklí. Překážkou může být samotné Apple ID. V následujícím návodu vám jednoduše ukážeme, jak takovou "občanku" do jablečného světa založit a to pomocí hned několik způsobů.

 

Potřebuji Apple ID vůbec?

Jestliže jste se proklikali prvotními kroky nastavení vašeho iPhonu či jiného zařízení, zjistíte, že k používání Apple ID vlastně vůbec nepotřebujete. Telefon můžete používat i bez něj. Přestože se může tvrzení zdát pravdivé, není to pravda a okrádáte se tak o několik velmi zajímavých funkcí, které Apple nabídne. Apple ID je totiž potřeba ke správnému fungování. Bez registrace tak neodešlete žádnou iMessage, nezavoláte pomocí FaceTime, ale ani nebudete moci používat iCloud, Apple Music či App Store.

Ještě před tím, než se pustíte do práce, mějte připravené veškeré věci, které budou potřeba. Jde hlavně o platný email a silné heslo, které nezapomenete. Apple rovněž bude chtít datum vašeho narození a odpověď na tři vámi zvolené otázky. Ty slouží v případě největší nouze pro obnovení hesla.

Založení Apple ID při prvotním zapnutí

Ideálním řešením je založení rovnou při samotném prvotním spuštění. Během nastavení dojdete k možnosti se přihlásit, kde zvolíte Nemáte Apple ID nebo jste ho zapomněli? Nyní stačí kliknout pouze na Vytvořit bezplatné Apple ID. Následně se pouze stačí řídit kroky na obrazovce v podobě zadání celého jména a data narození. U dalšího kroku bude vyžadován email. Jednou z možností je zadání již existující emailu, případně vytvoření nového s doménou @icloud.com.

 

ios12-iphone-X-settings-apple-id

Založení pomocí App Store

Pokud jste prvním krokem už prošli a založení překročili, máme pro vás druhou možnost. Ta se skrývá přímo v App Store, odkud budete stahovat veškeré budoucí aplikace. Váš první krok tedy povede přímo do této aplikace, kde následně kliknete na ikonu   a Vytvořit nové Apple ID. Se zadáním emailu vyberete i zemi nebo oblast, pod jakou se Apple ID zakládá. Zadaná e-mailová adresa bude sloužit jako vaše nové Apple ID.

Po odsouhlasení smluvních podmínek společnosti Apple stačí vyplnit vaše jméno a datum narození. Následuje krok se zadáním vašich platebních údajů. Nemusíte mít strach, že vás vývojáři aplikací připraví o tisíce. Dokud nějaký nákup neuskutečníte, Apple si nevezme z vašeho účtu nic. Jestliže ani přesto nechcete údaje z vaší platební karty vyplňovat. zvolte možnost Žádný způsob platby.

Jedním z posledních kroků je vložení vašeho telefonního číslo. Tím pomůžete ověřit vaši identitu a obnovit vám účet, kdyby to bylo třeba. Na závěr vám od Apple dorazí emailová zpráva s prosbou o potvrzení, že jste opravdu vše prováděli přímo vy.

 

apple id

 

Zpět do obchodu