Jak změnit kvalitu nahrávaného videa u vašeho iPhonu?

Přestože se Apple snaží dělat svá zařízení co nejvíce přehledná, pro nováčka může být nastavení jeho nového iPhonu poměrně velké bludiště. V dnešním návodu si tedy ukážeme, jak během několika málo sekund změnit kvalitu videa, které se právě chystáte nahrát. 

Nejnovější iPhony nabízejí hned několik možností kvality, jakou můžete video nahrávat. Od rozlišení HD až po nejnovější 4K. Proč ale využívat pouze přednastavené 1080p HD rozlišení, když vaše domácnost je vybavená 27" 5K iMacem a dvěma UHD televizory? Nebo naopak. Proč zbytečně natáčet videa ve 4K rozlišení, když doma nemáte žádné zařízení pro přehrání?

Jako obvykle vaše kroky povedou do Nastavení. Zde sjedete dolů a zvolíte nabídku Fotky. Objeví se vám možnost prokliku Záznam videa, na které tedy klepnete. Nyní stačí pouze zvolit v jakém rozlišení, případě při kolika snímcích za sekundu bude iPhone nahrávat.

Mince má dvě strany

Mějte ale na paměti, že pokud máte 16GB iPhone SE a přesto plánujete nahrávat videa v nejvyšším možném rozlišení, můžete o své místo hodně rychle přijít. Jednotlivá nastavení si logicky berou pokaždé jinou část paměti. Takový záznam v "nejhorším" možném provedení, tedy v 720p HD a při 30 snímcích za sekundu vám zabere o více než polovinu méně, než spotřebuje rozlišení 1080p HD.

 

Jak změnit kvalitu videa upraveno

Zpět do obchodu